3 rzeczy, które niszczą naszą skórę

acne-1606765_960_720

Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, co możesz zrobić, by Twoja skóra była piękniejsza? A myślałaś o tym, co tak naprawdę wpływa na jej słabą kondycję i utratę witalności i sprężystości? Odpowiedzi na to pytanie mogą Cię nieźle zdziwić.

Nasza skóra jest naszą wizytówką i nie można temu zaprzeczyć. Warto pamiętać, że na co dzień wystawiamy ją na wiele prób, które przechodzi z różnymi skutkami. Jeśli często masz przesuszoną cerę, a pod Twoimi oczami robią się tak zwane „worki”, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Może się okazać, że robisz coś źle i niepotrzebnie wystawiasz własną skórę na nieprzyjemne doświadczenia.

Oto 3 rzeczy, które niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry, a więc i naszej urody:

śpiąca kobieta, zdrowy sen to podstawa zdrowej skóry

1.  Brak snu – zmora naszych czasów

Dziś wszyscy dużo pracujemy, a w efekcie mało śpimy. Poza oczywistymi krzywdami, jakie robimy tym naszemu mózgowi, możemy dopatrzeć się również krzywd wyrządzanych naszej skórze. Niewypoczęta staje się szara, mało sprężysta i obwisła. Widac to szczególnie na twary pod postacią charakterystycznych worków pojawiających się pod oczami.

Tip: więcej śpij i dawaj sobie czas na relaks.

2. Niewłaściwa dieta działa od środka

Mówi się, że człowiek jest tym, co je. I taka jest prawda. Dieta, w której brakuje witamin i innych wartości odżywczych, z czasem staje się szara i pozbawiona blasku. Dodatkowo mogą pojawiać się przesuszenia i worki pod oczami. Warto również pamiętać, że przecież jedzenie niezdrowych rzeczy – takich jak frytki, hamburgery czy inne fast foody niekorzystnie wpływają na nasza sylwetkę. Tyjemy i nie możemy przestać.

Tip: wprowadź do swojej diety więcej warzyw i owoców, a słodkie i słone przekąski zastąp suszonymi jabłkami, morelami czy po prostu – mieszankami orzechów.

balsam, źle dobrany krem do skóry

3. Źle dobrane kosmetyki mogą zrobić więcej złego niż dobrego!

Nie od dziś wiadomo, że kosmetyki do skóry należy odpowiednio wybierać, mając na względzie jej typ oraz budowę. Osoba z cerą tłustą nie powinna przecież używać kremów natłuszczających, a osoba ze skóra wrażliwą i przesuszająca się – kremów wysuszających. Warto również pamiętać, że zbyt częste nakładanie maseczek na twarz może skutkować efektami odwrotnymi do zamierzonych. W kwestii pielęgnacyjnej warto więc polegać na profesjonalistach i udać się po poradę do kosmetyczki lub dermatologa.

Tip: skonsultuj swoje kosmetyczne wybory z kosmetyczką lub dermatologiem.