Czy liposukcja jest bezpieczna?

W niektórych przypadkach powrót do formy jest bardzo ciężki lub wydaje się wręcz niemożliwy. W przypadku kobiet najczęściej dotyczy to powrotu do dawnej sylwetki po ciąży. Zabiegi związane z modelowaniem sylwetki są również popularne wśród mężczyzn. Ofert zabiegów jest bardzo wiele i trudno się w nich połapać. Jednym z tych bardziej popularnych jest liposukcja. Czy jest ona bezpieczna?

Liposukcja to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Polega na rozbiciu i odessaniu tkanki tłuszczowej, która znajduje się pod skórą. Pomaga to w modelowaniu sylwetki oraz zmniejszeniu obwodów ciała. Zabieg można przeprowadzić za pomocą metod z wykorzystaniem skalpela jak i bez niego.

Wraz z postępem medycyny zmieniło się także niebezpieczeństwo związane z wykonywaniem zabiegów liposukcji. Nie jest to jednak zabieg wolny od ryzyka. Obecnie określa się je na bardzo małym poziomie. Warunkiem jest bardzo dobre przygotowanie pacjenta oraz doświadczenie lekarza. Najlepiej, jeżeli zabieg wykonywany jest przez chirurga plastycznego. Przy zabiegu inwazyjnym obecność lekarza jest niezbędna ze względu na kontrolowanie, ile tkanki tłuszczowej można usunąć za jednym razem. Inaczej wygląda sytuacja przy laserowym usuwaniu tłuszczu. Tkanka jest usuwana bezpośrednio przez organizm.

Niebezpieczeństwo dla pacjenta może wynikać głównie z powikłań i niestosowania się do zaleceń lekarza. Zarówno przed jak i po wykonanym zabiegu pacjent musi stosować się do wskazówek. Mimo małej inwazyjności zabiegu, przez jakiś czas będzie powracać się do pełni sił. Ponadto każdy organizm może zareagować inaczej, dlatego należy się niezwłocznie skontaktować z lekarzem w razie wystąpienia powikłań.

Bez względu na to, czy wybierze się inwazyjną czy bezinwazyjną metodę, trzeba mieć na uwadze, że jest to ingerencja w ludzkie ciało. Liposukcja nie jest odpowiedzią na zgubienie paru kilogramów. Nie jest to również zabieg, który już na zawsze zapewni świetny efekt zgrabnej sylwetki. Aby go utrzymać, powinno się stosować odpowiednią dietę i ćwiczenia.

 

Więcej o zabiegu liposukcji przeczytamy na: https://www.christofferingves.pl/pl/liposukcja-warszawa