Jak pozbyć się wody z organizmu? Sprawdzone sposoby!

yoga-3053487_960_720

Zalegająca w naszych organizmach woda może skutecznie pozbawić nas sił oraz pewności siebie. Uczucie zmęczenia, opuchnięcia, grubości i ospałości to objawy zbyt dużej ilości wody, którą odłożył sobie „na czarną godzinę” nasz organizm.

Nasz organizm jednak czasem się myli i magazynuje wodę nawet wtedy, gdy nie jest potrzebna. A my przez to musimy zmagać się z przykrymi dolegliwościami. Można jednak sobie z nimi poradzić, wykorzystując kilka domowych sposobów dostępnych dla każdego z nas. Koniec ze wzdęciami, uczuciem pełności, nabrzmiałościami i osłabieniem!

szklanka wody z cytrynąWoda z cytryną Ci pomoże!

Nie od dziś wiadomo, że aby pozbyć się wody z organizmu trzeba – paradoksalnie – pić dużo wody! Lecz nie samej. Najlepiej połączyć ją z jakimś cytrusem. W naszym wypadku będzie to cytryna, która pobudzi nasz organizm do pracy oraz wydalania wody. Równie dobrym pomysłem – choć nieco droższym finansowo – może być picie wody z grejpfrutem.

Postaw na aktywność fizyczną!

Magazynowanie wody w organizmie może mieć również swoje podłoże w trybie życia i pracy, jaki przyjęliśmy. Na pewno naszej gospodarce wodnej nie sprzyja tryb siedzący, dlatego powinniśmy zacząć uprawiać jakiś sport. Dobrym pomysłem może być bieganie lub pływanie. Jeśli potrzebujemy większej dawki motywacji – zapiszmy się na siłownię, gdzie pod okiem doświadczonego trenera będziemy mogli wyrzeźbić swoje ciało i dostarczyć organizmowi wymaganego wysiłku fizycznego.

lampka czerwonego winaNie pij alkoholu!

Chcąc pozbyć się wody z organizmu, musimy wiedzieć, że spożywanie alkoholu nam w tym mocno utrudni. Dlatego właśnie powinniśmy unikać spożywania alkoholu w większych ilościach. Można natomiast pozwolić sobie na jedną lampkę czerwonego wina, które przecież korzystnie działa na układ krwionośny.

Unikaj soli oraz słonych chipsów, paluszków, itd.

Sól znana jest z tego, że zatrzymuje wodę w organizmie. A na tym przecież nam nie zależy! Dlatego właśnie chcąc cieszyć się lekkością i zdrowiem, ogranicz lub całkiem wyeliminuj sól oraz słone przekąski ze swojego menu. Można przygotowywać przecież smaczne potrawy bez uzycia soli i zastąpić ją różnymi przyprawami.