Jaką metodą przedłużyć rzęsy? Kępki, 1:1, a może 2:1?

jaka-metoda-przedluzyc-rzesy-kepki-11-a-moze-21-1

Kiedy stoimy przed decyzją o przedłużaniu rzęs, musimy wiedzieć, że mamy przed sobą dość trudny wybór metody. Stylistka, w zależności od stopnia swoich umiejętności i doświadczenia, zaproponuje nam przeróżne sposoby na przedłużenie oraz zagęszczenie naszych włosków. Który z nich wybrać?

W świecie przedłużania rzęs możemy pozwolić sobie na naprawdę wiele. Jedną z tych rzeczy, która będziemy musiały wybrać, jest metoda aplikacji rzęs. Wpływa ona bowiem nie tylko na sposób doklejania sztucznych włosków, ale również na ostateczny wygląd naszych oczu. Jak to możliwe?

Czas się przekonać!

 

KĘPKI – ŁATWO I NATURALNIE

Godna uwagi jest na pewno metoda kępek. Polega ona na doklejaniu kępek rzęs, które idealnie wpasowują się w naszą linię rzęs naturalnych, dając efekt estetyczny i nieprzerysowany. W zależności od naszego typu oka (a więc jego kształtu, wielkości i umieszczenia na twarzy) możemy odpowiednio dobrać długości rzęs – na przykład dostępne są kępki o takiej samej długości lub zmieniające ją (tak jak na przykład wydłużające się w kierunku zewnętrznego kącika oka- tak zwane „kocie oko”). Również ciekawą kwestią jest fakt istnienia dwóch rodzajów kępek – z węzełkiem oraz bez węzełka. Mówi się, że te drugie wyglądają naturalniej, lecz te pierwsze aplikuje się łatwiej.

 jaka-metoda-przedluzyc-rzesy-kepki-11-a-moze-21-3

 

METODA 1:1 – SPRAWDZONY SPOSÓB

Metoda 1 do 1 to najstarsza z metod i tym samym najbardziej sprawdzona. Polega ona na doczepianiu jednego włoska sztucznego do jednego naturalnego, pozostając tym samym w ścisłej skali 1:1. Dzięki temu sposobowi możemy zagęścić nasze rzęsy w taki sposób, że będzie ich dwa razy więcej niż dotychczas. Każda stylistka rzęs potrafi operować tą metodą, ponieważ jest to sposób podstawowy, którego uczy się na początku drogi kosmetycznej. Jeśli jest to nasz pierwszy zabieg na rzęsach – warto zastanowić się, czy nie wybrać tej właśnie metody.

 jaka-metoda-przedluzyc-rzesy-kepki-11-a-moze-21-2

 

METODA 2:1 – DUŻO RZĘS, MAKSYMALNE ZAGĘSZCZENIE

Sposób 2:1 polega – analogicznie do 1:1 – na doczepieniu dwóch rzęs sztucznych do jednej prawdziwej. W ten sposób możemy uzyskać naprawdę spore zagęszczenie linii włosków przy powiece. Jeśli mamy nasze naturalne rzęsy w bardzo dobrym stanie (a więc są silne, dobrze odżywione, nawilżone i nie wypadają często i masowo) – powinnyśmy wybrać tę metodę. Na pewno doda nam uroku.

 


Artykuł sponsorowany: Amazing Lashes