Olej z marchewki na zdrowie!

carrot-juice-1623157_960_720

Jeśli jeszcze nie słyszałaś o oleju marchwiowym, to teraz masz okazję! Ten niecodzienny produkt tworzony z nasion marchewki jest bardzo zdrowy i może naprawdę wspomóc nasz organizm. W jaki sposób? Co w nim takiego znajdziemy?

Olej marchewkowy tworzy się poprzez odsączenie go z nasion warzywa. Odbywa się do według zasady z wykorzystaniem pary wodnej. Okazuje się, że tak pozyskany produkt wykazuje silne właściwości antybakteryjne i odtruwające. Warto wiedzieć, że można go przyjmować bez względu na to, z czym go łączymy. Nie wchodzi on bowiem w żadne niebezpieczne dla nas związki z innymi substancjami.

Jednak w czym konkretnie może nam pomóc? Jakie działanie ma dla zdrowia naszego organizmu?

marchewka w ziemi

Jest całkiem niezłym odtruwaczem

Dzięki swojemu składowi olej marchwiowy może w dużym stopniu pomóc naszemu organizmowi w uporaniu się z toksynami zawartymi w krwi, narządach wewnętrznych oraz różnorodnych tkankach. Dodatkowo dzięki temu, że potrafi pozbyć się toksyn z organizmu, działa kojąco i pozytywnie podczas leczenia reumatyzmu.

Jest naturalnym energetykiem

Dzięki olejowi marchwiowemu możemy zapomnieć o tych wszystkich chemicznych i sztucznych napojach energetyzujących z supermarketów. Okazuje się, że olej potrafi pobudzić nasz mózg do aktywności, która utrzyma się przez kilka godzin.

Ma działanie odstresowujące

Mało kto wie, że olejku tego używa się w leczeniu zapachami – czyli tak zwanej aromaterapii. Jego zapach jest naprawdę łagodny i potrafi ukoić skołatane nerwy. Warto pamiętać, że taka sesja przy olejku marchwiowym może uspokoić w nas złe myśli i ułatwić osiąganie harmonii.

Działa antynowotworowo

Dzięki temu, że olejek marchwiowy możemy zaliczyć do przeciwutleniaczy, zaznacza on swoje działanie przeciw różnego rodzaju nowotworom. Skutecznie i z powodzeniem można go używać podczas leczenia raka przełyku, gardła, jamy ustnej czy nerek i żołądka.

Zabija wirusy!

Wreszcie czas powiedzieć, że olejek marchwiowy jest skuteczna bronią w walce z przeróżnymi wirusami. Kiedy więc zaatakuje nas jakaś infekcja czy przeziębienie, powinniśmy zażyć olejku, by wspomóc nasz organizm w walce o zdrowie. Szczególnie poleca się go w przypadku dolegliwości żołądkowych.