Turystyka SPA – czym jest i kto z niej korzysta?

people-3184615_960_720

Od jakiegoś czasu coraz częściej w mediach mówi się o tak zwanej turystyce SPA. Jednak czym ona jest? I czy Polacy chętnie korzystają z jej dobrodziejstw? A jeśli już korzystają, to dokąd najchętniej wyjeżdżają w celach wypoczynkowo-regeneracyjnych?

Turystyka SPA, w najkrótszych słowach, polega na wyjeżdżaniu podczas urlopu w miejsca, w których można oddać się różnorodnym zabiegom poprawiającym wygląd naszej skóry oraz nasze zdrowie. Mimo że dopiero od jakiegoś czasu mówi się o niej na szerszą skalę, Polacy coraz częściej się jej oddają i odwiedzają hotele oraz uzdrowiska, w których korzystają ze stref Wellness oraz SPA. Warto bliżej przyjrzeć się temu tematowi i sprawdzić, jakie są pobudki naszych wyjazdów.

spa turystyka, narzędzia do spa

Dobry pomysł na prezent

Okazuje się, że taki wyjazd może być naprawdę niezłym pomysłem na prezent – na przykład dla rodziców czy ukochanej. Polacy coraz częściej w ramach upominków z okazji rocznic czy świąt fundują sobie wyjazdy podczas urlopów. W ten sposób możemy połączyć przyjemne z pożytecznym – obdarować kogoś niezapomnianymi chwilami i dodatkowo zadbać o kondycję jego skóry oraz samopoczucie.

dziecko na basenie w hotelu ze SPABabskie wyjazdy na plotki i zabiegi

Turystyka SPA rośnie również wśród przyjaciółek, które na co dzień są zabiegane i nie mają czasu na to, by spotkać się w ciągu tygodnia. Kobiety najczęściej udają się do hoteli ze SPA czy miejsc uzdrowiskowych w weekendy lub podczas krótkich urlopów od pracy. Mogą wtedy spędzić całe dnie ze swoimi najbliższymi przyjaciółkami i porozmawiać o wszystkim, co im się przydarzyło. A to wszystko w atmosferze SPA party, podczas którego panie mogą poznać zupełnie nowe zabiegi i się odprężyć.

Rodzinne wyjazdy na wakacje i długie weekendy

Coraz częściej zdarza się również, że z turystyki SPA korzystają całe rodziny. Tendencję tę można dostrzec na przykład w ofertach dla rodzin, które układają hotele posiadające strefy SPA. W pakietach tych dla dzieci przygotowuje się różne atrakcje na basenie oraz na dworze, podczas gdy starsi członkowie rodziny mogą poddać się zabiegom regenerującym i upiększającym.